https://paczkimikolajkowe.pl/pages/paczki-swiateczne.html 2017-09-08 09:35:03.000000

Paczki świąteczne i paczki mikołajkowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Do tej pory powszechne było przygotowywanie paczek mikołajkowych i paczek świątecznych samemu. Teraz natomiast do użytku wchodzą gotowe paczki. Co to takiego i co trzeba wiedzieć o paczkach mikołajkowych i paczkach świątecznych?

Paczki świąteczne
Grudzień to wyjątkowy miesiąc w roku. Już od samego początku przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Nastrajają nas rozpoczynający się adwent oraz mikołajki, czyli pamiątka św. Mikołaja obchodzona w Kościele katolickim 6. grudnia. Zwyczaj wręczania sobie prezentów tego dnia praktykują jednak nie tylko katolicy – w końcu każda okazja jest dobra, żeby obdarować czymś najbliższych, prawda?

Zaglądamy do świątecznej paczki dla dzieci

Paczki świąteczne i mikołajkowe są wręczane zarówno w domowym zaciszu, jak i w różnego rodzaju instytucjach, szczególnie w placówkach takich jak przedszkola, szkoły czy świetlice. Aby każde z dzieci otrzymało to samo i było równie zadowolone, kompletuje się paczki świąteczne lub kupuje gotowe. Co najczęściej można znaleźć wewnątrz? W przedszkolach i szkołach standardowo dzieci otrzymują słodycze, owoce (szczególnie popularne w okresie zimowym mandarynki), a także drobne upominki. To, co trafi do świątecznej paczki dla uczniów lub przedszkolaków, zależy m.in. od budżetu czy charakteru placówki. Warto wspomnieć, że coraz częściej odchodzi się od paczek mikołajkowych wypełnionych niezdrowymi słodyczami i zastępuje się je zabawkami edukacyjnymi. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie nie tylko ze względów zdrowotnych i wychowawczych, ale też z uwagi na fakt, że zabawka wymagająca od dziecka nieco uwagi sprawi mu radość przez znacznie dłuższy czas niż kilka cukierków.

Paczki świąteczne i mikołajkowe – zrób to z głową!

Wręczanie paczek świątecznych przedszkolakom, uczniom czy np. podopiecznym oddziałów dziecięcych to doskonała okazja nie tylko do tego, aby sprawić dzieciakom prostą radość z faktu, że otrzymały podarek. Okres świąteczny i gest wręczania prezentu może być pretekstem do tego, aby przekazać dziecku pewne wartości i uwrażliwić je na potrzebę dzielenia się oraz pomagania innym.

Pomocna będzie tutaj historia prawdziwego św. Mikołaja. Warto przywrócić tej postaci pełny wymiar, aby dzieci miały świadomość, że 6. grudnia to nie tylko dzień, w którym dostaje się prezenty, a Mikołaj to nie tylko brodaty starszy pan w czerwonym stroju. Umiejętnie wykorzystane paczki świąteczne mogą być skutecznym narzędziem wychowawczym, które jednocześnie wprowadzi najmłodszych w wyjątkową atmosferę świąt.

Czy warto sięgać po gotowe paczki świąteczne dla dzieci?

Im bliżej grudnia, tym większy dylemat opiekunów w przedszkolach i szkołach: kupić gotowe paczki mikołajkowe czy kompletować je samemu? Wydaje się, że warto skorzystać z oferty jednej z firm specjalizujących się w tworzeniu paczek dla dzieci. W ten sposób oszczędzamy mnóstwo czasu oraz nerwów i razem z dziećmi możemy cieszyć się świątecznym nastrojem, zamiast denerwować się nadmiarem pracy. Należy jednak dokładnie weryfikować firmę, która oferuje paczki, tak aby ich zawartość była satysfakcjonująca zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz opiekunów. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz przykładowe paczki świąteczne:

Przede wszystkim warto poszukać paczek świątecznych dobranych wiekowo. Dziecko zmienia się z roku na rok i to, co przypadnie do gustu czterolatkowi, może wywołać grymas na twarzy pięciolatka. Dlatego profesjonalnie przygotowane paczki mikołajkowe powinny być opracowywane przy współpracy pedagogów i wychowawców, tak aby zawartość rzeczywiście ucieszyła dziecko, a jeżeli dodatkowo mają to być gry i zabawy edukacyjne – aby były dopasowane do intelektualnych i manualnych możliwości dziecka na danym etapie rozwoju.
Dużą zaletą gotowych paczek mikołajkowych jest to, że na pewno dotrą one na czas i będą w 100% przygotowane do wręczenia. Odpadają więc problemy z zakupem, transportem i przechowywaniem dziesiątek (jeśli nie setek) drobiazgów umieszczanych w paczkach. Nie musimy też głowić się, jak je przystroić, bo już są pięknie ozdobione. Wystarczy w odpowiedniej chwili wyciągnąć je i podarować dzieciom – radość najmłodszych nie będzie okupiona wieloma godzinami pakowania, zawijania i układania.


Ocena: 2.81 (21 ocen)
© PaczkiMikolajkowe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.