https://paczkimikolajkowe.pl/pages/paczki-swiateczne.html 2017-09-08 19:10:03.000000

Kosze świąteczne i inne pomysły na prezenty

Czy kosze świąteczne to na pewno dobre rozwiąznie dla dzieci? Czym są kosze świateczne? Co musisz o nich wiedzieć?

Kosze prezentowe gotowe
Gotowe kosze świąteczne cieszą się dużą popularnością w okresie bożonarodzeniowym i nie tylko. Nic dziwnego – osoba wręczająca prezent nie musi się głowić nad tym, co podarować. Dzięki różnorodności artykułów wchodzących w skład kosza świątecznego możemy mieć pewność, że osoba obdarowana znajdzie w nim coś, co sprawi jej radość. Kosze świąteczne to dobry, ale nie jedyny sposób na udany prezent.

Gdzie kosze świąteczne sprawdzą się najlepiej?


Im bliżej do świąt, tym bardziej gorączkowe stają się poszukiwania idealnych prezentów, które sprawią, że każdy poczuje magię świąt. Zadanie jest szczególnie utrudnione, gdy musimy znaleźć podarki dla wielu osób, np. dla wszystkich swoich współpracowników lub podwładnych. Wszędzie tam, gdzie czasu jest mało, a obdarowywanych dużo, kosze świąteczne sprawdzą się idealnie. Dlatego właśnie z tego rozwiązania często korzystają firmy i instytucje, które praktykują wręczanie prezentów zespołowi.

Co znajdziemy w gotowych koszach i zestawach świątecznych?


W typowym koszu świątecznym znajdziemy produkty delikatesowe, w szczególności słodycze i alkohol. Kompozycje tych artykułów są układane według różnych kryteriów: może to być zarówno klasa produktu, jak i kolor opakowania. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża: od skromnych koszy upominkowych, które mają jedynie zaznaczyć odświętny charakter chwili, po kosze prezentowe z naprawdę wysokiej półki, w których znajdują się towary ekskluzywne: drogie alkohole i wykwintne słodycze.
Oprócz zawartości ważny jest także sam kosz. Sam w sobie jest on dekoracyjny, a dodatkowo przystrojony np. kokardkami, gałązkami czy słomkowym wypełnieniem, które mocno kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Ułożenie produktów w koszu świątecznym także pełni funkcję dekoracyjną. Dobrze skomponowany nie ustępuje urokiem bukietowi kwiatów.

Co oprócz koszy świątecznych?


Świąteczne kosze są szybkim, łatwym do zdobycia, a przy tym eleganckim prezentem, który z pewnością trafi w gust obdarowanego. Niestety, nie jest to rozwiązanie uniwersalne. O ile kosze świąteczne sprawdzają się w przypadku osób dorosłych, o tyle będą zupełnie nietrafionym prezentem dla dzieci. Obecność alkoholu oraz głównie czekoladowych przysmaków w typowym koszu upominkowym sprawia, że podarowanie go dziecku nie jest ani wychowawcze, ani zdrowe i nie wnosi w życie dziecka żadnej wartości dodanej.

Paczki mikołajkowe – dziecięca alternatywa dla koszy świątecznych


Z myślą o dzieciach powstały paczki mikołajkowe. Pomysł jest ten sam: skompletować zestaw artykułów, które sprawią radość. Inna jest natomiast realizacja tego pomysłu. Do paczki mikołajkowej trafiają przedmioty i produkty spożywcze dostosowane do wieku i możliwości dziecka, np. gry i zabawy rozwijające zdolności manualne w przypadku maluchów lub gry logiczne czy puzzle dla nieco starszych dzieci. Stanowią mądrą alternatywę dla sztampowych paczek wypełnionych po brzegi słodyczami.

Paczki mikołajkowe są opracowywane przy współpracy z pedagogami. Dzięki temu można mieć pewność zarówno co do tego, że spodobają się obdarowanym dzieciom, jak i co do tego, że okażą się pomocne przy poznawaniu świata i trenowaniu umiejętności, które w przyszłości zaprocentują.

Zobacz przykładowe paczki świąteczne/mikołajkowe:

To wszystko sprawia, że paczki mikołajkowe dla dzieci sprawdzą się idealnie w przedszkolach i szkołach, gdzie organizowane jest wręczanie prezentów z okazji mikołajek. Nauczyciele i wychowawcy nie muszą się już głowić, jak skomponować paczki, aby wszyscy byli zadowoleni i aby w przewidzianym budżecie zmieścić satysfakcjonujący prezent. Paczki podarunkowe zawierające gry, układanki, książeczki czy kolorowanki edukacyjne będą wspierać placówkę edukacyjną w jej misji wychowawczej, co spodoba się tak podopiecznym, jak i ich rodzicom. Zaletą tego rozwiązania jest także bezobsługowość. Wystarczy zamówić określoną liczbę paczek dla dzieci z danego przedziału wiekowego i czekać na przesyłkę. Dzięki temu można zamówić paczki mikołajkowe na długo przed grudniem, a w wyznaczonym dniu jedynie wyciągnąć je i wręczyć rozradowanym dzieciom – bez wyszukiwania najkorzystniejszych cen na każdy z produktów wchodzący w skład paczki, bez trudnego przechowywania produktów w tajemnicy przed wszędobylskimi podopiecznymi i bez wielogodzinnego składania paczek.


Ocena: 1.42 (12 ocen)
© PaczkiMikolajkowe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.